Weryfikacja baz adresowych e-mail

Sprawdzanie poprawności adresów

Weryfikacja baz adresowych e-mail przed wysyłką

Przed wysyłką należy sprawdzić poprawność adresów e-mail i nic nie wysyłać na adresy e-mail, które nie istnieją lub są nieaktualne. Weryfikacja baz adresowych e-mail jest niezbędna w przypadku chęci zwiększenia dostarczalności poczty oraz uniknięcia trafienia na listy spamerskie.

Zabezpieczenia antyspamowe na serwerach dostawców poczty „widzą”, że próbujecie Państwo dostarczyć pocztę na nieistniejące adresy, zapchane skrzynki lub konta zablokowane administracyjnie i mogą zablokować przyjmowanie kolejnych wysyłek z Państwa serwera lub domeny tylko dlatego, że macie nieaktualną bazę adresową.

Oprogramowanie mailingowe AnoMail, które oferujemy zawiera funkcję sprawdzającą poprawność adresów e-mail znajdujących się na Państwa liście mailingowej przed wysyłką. Program AnoMail od razu pokaże adresy e-mail do których nic nie powinni Państwo wysyłać bo poczta na pewno nie dotrze.

Zobacz także: Jak zbierać adresy e-mail ze stron internetowych?

Ze względów antyspamowych nie wysyłaj poczty na nieistniejące adresy

Wysyłka poczty na nieistniejące adresy email niepotrzebnie generuje transfer na Państwa serwerze poczty wychodzącej. Dlatego przed wysyłką należy sprawdzić, które z adresów e-mail w bazie są nieaktualne. Walidator adresów e-mail z programu AnoMail przesyła zapytanie do serwerów pocztowych i „pyta” ich czy mają u siebie skrzynki pocztowe.

Jeżeli serwer odpowie twierdząco to adres e-mail zaznaczany jest jako dobry. Jest to pierwsza linia obrony (z kilku możliwych) przed nieistniejącymi lub nieaktualnymi adresami.

Polecany temat: Jak realizować masowe wysyłki e-mail?

W programie AnoMail Walidator adresów e-mail sprawdza poprawność adresów na kilku poziomach dzięki czemu jego skuteczność jest o wiele większa niż w konkurencyjnych rozwiązaniach dostępnych na rynku.

Weryfikacja adresów e-mail
Weryfikacja baz adresowych e-mail przed wysyłką mailingu

Poziomy weryfikacji poprawności adresów:

Weryfikacja składni

program sprawdza składnię adresu oraz poprawność domen przed wysyłką. Wszystko odbywa się w trybie offline w Państwa komputerze. Program potrafi naprawić drobne błędy w adresach oraz usunąć nieprawidłowe znaki np. spacje, polskie znaki itp.

Weryfikacja rekordu MX

weryfikuje czy do adresu e-mail przypisany jest serwer pocztowy (rekord MX). Dzięki temu wszystkie adresy w nieistniejących domenach lub domenach, które nie mają "podpiętych" serwerów pocztowych są oznaczane jako błędne. Ta weryfikacja odbywa się online.

Weryfikacja serwera poczty

program łączy się z serwerem w domenie, w której znajduje się adres i próbuje sprawdzić czy adres jest prawidłowy a ściślej czy pod podanym adresem jest jednak serwer pocztowy. Tu także wymagane jest połączenie z internetem.

Sprawdzenie w międzynarodowej bazie błędnych adresów

sprawdza czy wśród adresów e-mail w Państwa bazie znajdują się adresy do których inni marketerzy próbowali wysłać pocztę ale otrzymali twarde zwroty (ang. Hard Bounces) czyli skrzynka lub domena nie istnieje. Ta weryfikacja odbywa się offline i nie wymaga dostępu do Internetu.

Analiza zwrotów po wysyłce

program sprawdza na liście wykrytych zwrotów do których adresów z Państwa listy nie można było dostarczyć poczty. Ta funkcja działa dopiero po pierwszej wysyłce gdyż program uczy się do kogo nie mógł dostarczyć poczty i potem pozwala usunąć taki adres z Państwa kolejnych list adresowych.

Klasyfikator adresów e-mail (RODO)

Polecamy dodatkowo użyć funkcji o nazwie Klasyfikator adresów e-mail pod kątem RODO, który wydzieli z bazy adresy ocharakterze danych osobowych

Oprogramowanie e-mailingowe AnoMail

Program do weryfikacji aktualności i poprawności adresów e-mail
WERSJA PL

Inne zagadnienia dot. realizacji wysyłek do własnych baz adresowych: