Podpis cyfrowy wiadomości e-mail

zwiększa wiarygodność Państwa firmy w Internecie

Podpis elektroniczny w masowej korespondencji

Cyfrowy podpis (elektroniczny, S/MIME) to funkcjonalność, która pozwala potwierdzić autentyczność każdej wysłanej wiadomości e-mail. Podpis elektroniczny to taki dowód potwierdzający, że wysłana wiadomość przez Państwa rzeczywiście pochodzi od Was. Taką funkcjonalność wykorzystują banki wysyłając podpisaną cyfrowo korespondencje zawierającą np. zestawienie operacji na Państwa koncie bankowym.

Jeśli zależy Państwu na zwiększeniu dostarczalności poczty to warto wykorzystać funkcję podpisu cyfrowego wiadomości e-mail. Podpis cyfrowy pozwala odbiorcy zweryfikować nadawcę listu a tym samym zwiększacie Państwo wiarygodność swojej firmy w internecie. Program e-mailingowy AnoMail pozwala wysyłać podpisaną cyfrowo masową korespondencję e-mail.

Podpis cyfrowy wiadomości e-mail
Magazyn podpisów elektronicznych w programie AnoMail

Po co używać podpisu cyfrowego wiadomości e-mail?

 

Odbiorca listu widzi przy Państwa wiadomości znak podpisu cyfrowego i jest pewny, że np. załącznik, który wysyłacie do niego pochodzi od Państwa a nie od kogoś, kto się pod Państwa podszywa. Program AnoMail potrafi wykorzystać wiele podpisów cyfrowych (S/MIME) a tym samym każda masowa korespondencja e-mail wychodząca z Państwa firmy może być podpisana cyfrowo.

Dzięki certyfikatom cyfrowym potwierdzacie Państwo swoją tożsamość w Internecie oraz zapobiegacie możliwości sfałszowania treści wiadomości. Tym samym Państwa firma prowadzi bezpieczną komunikację, dzięki czemu jest wiarygodna w sieci. 

Podpis elektroniczny dodawany do każdej wiadomości e-mail

Obecnie oprócz banków i firm telekomunikacyjnych mało kto wykorzystuje możliwość cyfrowego podpisywania wiadomości w związku z tym warto usprawnić Państwa komunikację biznesową dodając podpis cyfrowy. Aby podpis elektroniczny był wiarygodny nadawca listu musi kupić certyfikat umożliwiający składanie bezpiecznych podpisów e-mail w tzw. centrum certyfikacji (CA czyli Certyficate Authority).

Gdzie kupić certyfikaty do podpisu cyfrowego wiadomości e-mail?

Certyfikaty E-mail ID to certyfikaty (S/MIME) oferowane przez Certum w wariancie na 1-3 lata (z wyjątkiem certyfikatów testowych wydawanych na 90 dni), wystawiane są zawsze dla pojedynczego adresu email. Certyfikaty Mail ID wymagają potwierdzenia przez klienta dostępu do adresu email podanego w certyfikacie. Weryfikacja dostępu do adresu email musi zostać przeprowadzona przez klienta. Dodatkowo weryfikowane są inne dane w certyfikacie np. nazwa firmy jeśli profil certyfikatu to umożliwia i zostały one podane przez klienta.
 

Certyfikat Mail-ID kupuje się na adres e-mail i kosztuje ok. 39 zł na rok. Warto z tego skorzystać aby zwiększyć wiarygodność Państwa firmy w internecie. Program pocztowy AnoMail podpisuje cyfrowo wiadomość i dzięki temu program pocztowy odbiorcy listu może zweryfikować czy Państwo jesteście rzeczywiście nadawcą listu.

Podpis cyfrowy w programie mailingowym AnoMail

Dowiedź się więcej jak stosować podpis elektroniczny w Twojej korespondencji
PORADNIK

Certyfikat elektroniczny przypisany jest do adresu e-mail

Certyfikat do podpisywania korespondencji przypisany jest do konkretnego adresu e-mail i zapisany w pliku PFX. Plik PFX jest plikiem w formacie binarnym (taki jakby portfel, w którym przechowywany jest Państwa dowód). W tym pliku znajdują się wszystkie dane niezbędne do potwierdzenia tożsamości nadawcy czyli certyfikat klienta (publiczny), dane wydawcy certyfikatu oraz klucz prywatny do podpisywania wiadomości.

Dostęp do klucza prywatnego zabezpieczony jest hasłem (PINem). Dzięki temu utrata pliku certyfikatu zabezpieczonego hasłem nie powinna stanowić problemu gdyż aby użyć Państwa certyfikatu PFX wymagana będzie znajomość hasła zabezpieczającego.

 

Podpis cyfrowy wiadomości e-mail
Włącz podpis cyfrowy wiadomości e-mail​ aby uwiarygodnić swoje wysyłki

Podpis cyfrowy wiadomości e-mail to dopiero początek. Czytaj koniecznie: