Klauzula informacyjna

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych dla osoby fizycznej, od której uzyskano dane osobowe to tekst zawierający podstawowe informacje na temat tego kto, w jakim celu i jak długo będzie przetwarzał dane osobowe np. imienny adres e-mail pracownika. Zbierając adresy e-mail o charakterze danych osobowych należy poinformować właściciela maila o tym fakcie.

Najpierw zgoda potem oferta a wcześniej obowiązek informacyjny

Najpierw musimy uzyskać zgodę a dopiero potem możemy wysyłać reklamy. W myśl obowiązujących przepisów prawa a dokładniej mówiąc Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną nadawca musi uzyskać zgodę od posiadacza adresu e-mail (osoby fizycznej) na to, że może na jego adres przesyłać informacje handlowe. Program AnoMail pozwala wysłać zapytania, analizuje odpowiedzi odbiorców a potem pozwala wysłać oferty czyli informacje handlowe.

Podstawa prawna dot. wiadomości akwizycyjnych

Podstawa prawna wiadomości akwizycyjnych

Najpierw musimy uzyskać zgodę a dopiero potem możemy wysyłać reklamy. W myśl obowiązujących przepisów prawa a dokładniej mówiąc Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną nadawca musi uzyskać zgodę (możliwą do weryfikacji) od posiadacza adresu e-mail (osoby fizycznej) na to, że może na jego adres przesyłać informacje handlowe.