Korespondencja seryjna email

z personalizacją załączników

Korespondencja seryjna email z załącznikami

Korespondencja seryjna e-mail to technika tworzenia treści wiadomości e-mail o takiej samej treści różniącej się jedynie zawartością kluczowych pól personalizacji, które są automatycznie wypełniane treścią pobieraną z bazy danych odbiorców, do których kierowana jest korespondencja e-mail. Idealne gdyby w korespondencji seryjnej można byłoby wstawiać różne załączniki.

Często na forach dyskusyjnych można znaleźć wpisy w stylu „chcę wysłać korespondencję seryjną z plikiem załącznikaalbo „czy jest możliwe dołączenie pliku PDF do tej korespondencji seryjnej e-mail wysłanej z Microsoft Outlook tak aby każdy odbiorca otrzymał inny załącznik np. fakturę VAT?”

AnoMail i masowa wysyłka indywidualnych wiadomości e-mail

Program Microsoft Word pozwala przygotować spersonalizowane pisma ale nawet w połączeniu z programem Microsoft Outlook nie pozwala wysyłać spersonalizowanej korespondencji e-mail z załącznikiem. W związku z tym nasuwa się pytanie czy jest w ogólne możliwe wysłanie spersonalizowanych załączników?

Odpowiedź brzmi twierdząco ale potrzebne jest do tego specjalistyczne oprogramowanie o nazwie AnoMail, które służy do wysyłki mailingu gdyż w programie Outlooku po prostu nie da się tego zrobić.

Korespondencja masowa email z załącznikami

Czasami trzeba wysłać różne załączniki do różnych odbiorców i tu pojawia się kłopot. Tak jak wspomniano wcześniej rozwiązaniem problemu jest skorzystanie z oprogramowania mailingowego o nazwie AnoMail. W naszym programie mailingowym można wykorzystać korespondencję seryjną email do realizacji tzw. „zimnych maili” czyli tzw. cold mailingów skierowanych do potencjalnych klientów z którymi nie mieli Państwo wcześniej żadnego kontaktu.

Każdy z odbiorców może otrzymać inny załącznik. Do tego treść listu może być spersonalizowana i skierowana bezpośrednio do konkretnego odbiorcy u którego ma wywołać poczucie, że została wysłana tylko do niego. Idealnym rozwiązaniem byłaby możliwość dodania do listu dodatkowo spersonalizowanego załącznika z kuponem rabatowym, fakturą lub ofertą zawierającą dane odbiorcy.

Pokrewny temat: Jak wysyłać mailing aby nie trafić do spamu?

Dzięki pełnej personalizacji można znacząco zwiększyć skuteczność mailingu. Dodatkowo zaleca się aby korespondencja seryjna e-mail z załącznikiem była podpisana cyfrowoPodpis elektroniczny wiadomości e-mail gwarantuje odbiorcy, że wysłany do nich załącznik jest autentyczny i nie został przez nikogo zmieniony.

Korespondencja seryjna email z załącznikiem
Edytor kontaktów AnoMail do tworzenia spersonalizowanej bazy

Korespondencja seryjna email z załącznikami w programie AnoMail

Program AnoMail pozwala przygotować korespondencję seryjną e-mail zawierającą pola personalizacji takie jak imię, nazwisko, nazwa firmy czy np. unikalny numer klienta itp. Na podobnej zasadzie jak wspomniana wcześniej korespondencja seryjna w programie Microsoft Word tworzy się wzór wiadomości (listu) ze specjalnymi polami personalizacji np. #IME#. AnoMail zamieni to pole na imię odbiorcy listu.

Program mailingowy AnoMail potrafi odmieniać imiona przez przypadki oraz dodawać do listu podpisane cyfrowo załączniki. Dzięki temu możecie przygotowywać  spersonalizowane treści zależne od odbiorców i wykorzystać je do nawiązania kontaktu z potencjalnym klientem.

Masowa wysyłka ale dopasowana do adresata listu

Pisz wiadomość tak jakby była wysyłana do jednej osoby. Stosując personalizacje i przygotowując treść „pod konkretnego” odbiorcę można zmniejszyć ilość zgłoszeń antyspamowych gdyż adresaci widząc swoje dane w treści listu nie traktują go jak typowy spam.

Program AnoMail potrafi do każdego odbiorcy listu e-mail wysłać inny załącznik. Dzięki temu każdy adresat korespondencji seryjnej e-mail  może od Państwa otrzymać spersonalizowany załącznik np. unikalną fakturę, indywidualne wezwanie do zapłaty lub inny dokument wygenerowany z Microsoft Word lub Państwa programu do zarządzania relacjami z klientami (CRM).

Program AnoMail Desktop
do korespondencji seryjnej z załącznikami

Personalizacja treści listu oraz załączników do wiadomości
Język PL

Jak przygotować załączniki do korespondencji seryjnej e-mail?

Utwórz na dysku swojego komputera folder i umieść w nim unikalne dokumenty najlepiej w formacie PDF (zalecany, bezpieczny format załącznika). Dokumenty można wygenerować poprzez funkcję korespondencji seryjnej w programie Word lub w programie do faktur.

Każdy z dokumentów musi mieć nazwę w postaci adresu e-mail odbiorcy np. kowalski@onet.pl.pdf, nowak@interia.pl.pdf lub NIP firmy np. 6442858958.pdf itd. Na tej podstawie program AnoMail będzie wiedział jaki załącznik dodać do konkretnego odbiorcy. Na koniec w programie AnoMail należy wskazać folder, w którym program ma szukać załączników. Dzięki tej funkcjonalności możecie Państwo seryjne wysyłać zróżnicowane dokumenty zależne od odbiorcy.

Zapraszamy na indywidualne konsultacje z mailingów

Jeżeli ta tematyka zainteresowała Państwa to zapraszamy na indywidualne konsultacje z realizacji masowych wysyłek e-mail z wykorzystaniem pełnych możliwości personalizacji jakie oferuje nasze autorskie oprogramowanie AnoMail.

Odtwórz film na temat Korespondencja seryjna e-mail

Korespondencja seryjna to nie wszystko. Wybierz coś z tych tematów: