Korespondencja seryjna e-mail

ze spersonalizowanym załącznikiem

Korespondencja seryjna z załącznikami e-mail

Czasami istnieje potrzeba wysłania korespondencji seryjnej ale każdy odbiorca listu musi otrzymać inny załącznik np. fakturę VAT. Program Microsoft Word i Outlook potrafią wysłać korespondencję seryjną ale z załącznikami będzie problem i potrzebne do tego jest specjalistyczne oprogramowanie mailingowe takie jak AnoMail, które podoła temu zadaniu.

Korespondencja seryjna e-mail to technika tworzenia treści wiadomości e-mail o takiej samej treści różniącej się jedynie zawartością kluczowych pól personalizacji, które są automatycznie wypełniane treścią pobieraną z bazy danych odbiorców, do których kierowana jest korespondencja e-mail.

Korespondencja seryjna e-mail wykorzystywana jest w tzw. Cold mailingach czyli „zimnych” mailach skierowanych do potencjalnych klientów. Treść w cold mailingu jest spersonalizowana i skierowana bezpośrednio do konkretnego odbiorcy u którego ma wywołać poczucie, że wiadomość została wysłana tylko do niego. Dlatego w treści listu wykorzystuje się pola personalizacji zawierające tzw. cechy klienta np. imię, nazwisko, nazwa firmy, miasto, województwo itd.

Każdy odbiorca mailingu może otrzymać inny załącznik e-mail

Program AnoMail pozwala przygotować korespondencję seryjną e-mail zawierającą pola personalizacji takie jak imię, nazwisko, nazwa firmy lub np. unikalny numer klienta itp. Na podobnej zasadzie jak korespondencja seryjna e-mail w programie Microsoft Word tworzy się wzór wiadomości ze specjalnymi polami personalizacji np. #IME#. AnoMail zamieni to pole na imię odbiorcy listu. W odróżnieniu od korespondencji seryjnej w programie Word AnoMail potrafi odmieniać imiona przez przypadki. Dzięki temu możecie Państwo przygotowywać bardzo spersonalizowane treści zależne od odbiorców i wykorzystać je do nawiązania kontaktu z potencjalnym klientem.

Personalizacja nie tylko treści ale także załączników

Program AnoMail potrafi do każdego odbiorcy listu e-mail wysłać inny załącznik. Dzięki temu każdy odbiorca korespondencji seryjnej e-mail może od Państwa otrzymać spersonalizowany załącznik np. unikalną fakturę, indywidualne wezwanie do zapłaty lub inny dokument wygenerowany z Państwa programu CRM do zarządzania relacjami z klientami.

Personalizacja wysyłki e-mail
Korespondencja seryjna e-mail wraz z załącznikami

AnoMail jest świetnym narzędziem do pozyskiwania nowych kontaktów

W programie AnoMail można także wykorzystywać podobnie jak w korespondencji seryjnej Word zwroty warunkowe zależne od płci np. „zakupiła Pani” lub „zakupił Pan”. Dla osób bardziej wymagających można wykorzystać również kilkanaście pól personalizacji, które pozwolą wstawić np. unikalne odnośniki do strony internetowej czyli każdy odbiorca może mieć inny link. Dzięki temu wiadomość sprawia wrażenie, że została wysłana do jednej osoby na podobnej zasadzie jak wysyłka wiadomości z programu Microsoft Outlook.

Korespondencja seryjna email ze spersonalizowanym załącznikiem

W razie konieczności można także w systemie mailingowym AnoMail wstawiać dowolną ilość załączników. Dla przykładu można przesyłać wiele setek lub tysięcy faktur z różnymi danymi przy czym każdy z odbiorców otrzyma tylko i wyłącznie swoją fakturę zawierającą treść dla niego przeznaczoną. Oczywiście wcześniej w Państwa systemie do fakturowania należy wygenerować osobne faktury np. w formacie pdf i zapisać je pod taką nazwą aby można ją było automatycznie przypisać do danego odbiorcy tj adres e-mail odbiorcy, nazwa odbiorcy, NIP odbiorcy itd.

Dodatkowo list może zawierać np. 2 ogólne załączniki wspólne dla wszystkich odbiorców oraz 1 spersonalizowany załącznik. W przypadku wysyłania załączników zalecamy aby włączyli Państwo podpis cyfrowy. AnoMail podpisze cyfrowo każdą wiadomość dzięki czemu odbiorca listu będzie widział, że wiadomość pochodzi od Państwa i nie będzie obawiał się otworzyć załącznik lub kliknąć w link zamieszczony w treści listu. Takiej funkcjonalności nie oferują żadne popularne systemy mailingowe na polskim i zagranicznym rynku. Oczywiście każdy z spersonalizowanych załączników może mieć unikalną nazwę i może być ręcznie lub automatycznie powiązany z określonym odbiorcą.

Spersonalizowane, imienne kupony rabatowe w załączniku e-mail

W programie AnoMail można także generować imienne kupony rabatowe, które AnoMail w pełni spersonalizuje i doda do załącznika wiadomości, plik w formacie PDF. Dzięki tej funkcjonalności każdy odbiorca masowej korespondencji e-mail otrzyma zindywidualizowany kupon rabatowy z innym numerem, inną kwotą rabatu itd. Potem można śledzić w Państwa sklepie internetowym użycie kodów rabatowych, przyznawać dodatkowe korzyści dla klientów itp.
Spersonalizowana kupony do mailingu
Imienne kupony rabatowe do mailingu w PDF

Zobacz: Inne artykuły dot. korespondencji seryjnej e-mail: